Často kladené otázky

Úvod Často kladené otázky

F. A. Q.


Majú vlasy rovnakú dĺžku?

 

Nie, väčšina našich vlasov má proporcie štandardnej dĺžky vlasov, napríklad v 50 cm vlasov na predĺženie je podiel tejto dĺžky 30% a ostatné sú kratšie. Podobne je to aj s prirodzenými ľudskými vlasmi.Ako dlho vlasy vydržia?

 

Zvyčajne niekoľko mesiacov, záleží od Vašej starostlivosti. Hlavným určujúcim faktorom je starostlivosť. Nesprávne umývanie a vlasová kozmetika môžu viesť k znečeniu kvality vlasov, ich vypadávaniu, motaniu, lámaniu, vysušovaniu.Môžem si farbiť/odfarbovať vlasy?


Áno, vlasy môž
u byť farbené. Ako všeobecné pravidlo platí, že je jednoduchšie vlasy stmaviť ako ich zosvetliť, pretože vlasy určené na predĺženie boli už farbené a preto je ťažšie dosiahnuť bledší odtieň. Blond vlasy boli bielené viac a preto treba byť opatrný pri ich farbení. Dôrazne odporúčame pri farbení využiť služby profesionálnych kaderníctiev, aby ste znížili riziko poškodenia vlasov. Ak nemáte možnosť navštíviť salón, použite kvalitné farby na vlasy alebo tónovacie farby. Ideálne je farbu vyskúšať na malej vzorke vlasov. NIKDY nedávajte farbu až na spoje!Čo sú remy vlasy?

 

Pri remy vlasoch ide o spôsob spracovania vlasov, nie o ich pôvod, či druh, alebo značku. Je to starostlivý spôsob výberu jednotlivých vlasov a ich ukladania v smere zachovania vlasovej kutikuly, teda ako prirodzene rastú od korienkov po končeky a nie naopak. Pre prirodzený efekt musia byť akékoľvek vlasy remy.Môžu sa žehliť, kulmovať?


K predĺž
eným vlasom sa môžete správať ako k Vašim vlastným. Môžete ich žehliť, kulmovať, natáčať, avšak treba mať na pamäti, že tieto procedúry vlasy vysušujú a preto ich treba premasťovať olejmi (napr. argánový).Môžem vlasy umývať a fénovať?

 

Predĺžené vlasy môžete umývať ako svoje vlastné. Používajte profesionálnu vlasovú kozmetiku (napr. L´oreal Professional) alebo šampón bez alkoholu. Vlasy umývajte v záklone. Kedže vlasy sú mŕtve, a nemajú možnosť sa sami premasťovať, používajte vlasové masky, oleje, olejové zábaly (približne každé 3 týždne).

Fénovať ich môžete pri najnižšej možnej teplote. Aj to sa neodporúča príliš často. Ideálne je nechať vlasy prirodzene vyschnúť.

Češte kefou určenou na preĺžené vlasy. Pri česaní začnite od končekov, pričom si vlasy pri spojoch pridržiavajte. Postupujte ku korienkom.


 

Ako zistím rozdiel medzi ľudskými a umelými vlasmi?


Ľudské vlasy obsahujú prirodzený proteín. Najľahšie to zistíte pri horení. Ľudský vlas zhorí na popol, bude smrdieť a uvidíte biely dym. Syntetický vlas zhorí do lepkavej gule a uvidíte čierny dym. Navyše ľudské vlasy môžu mať občas šedivý vlas, čo je normálne a neovplyvňuje to kvalitu vlasov.

 

 

Copyright 2014 - 2024 © longhair.sk